Fiti bineveniti pe aceasta pagina! - Dumnezeu sa va binecuvanteze! "Casa mea se va numi o casa de rugaciune pentru toate popoarele." Isaia 56.7

"Cu adevarat Domnul este in locul acesta, si eu nu am stiut" Geneza 28..16
BisMaranata
Biserica Maranata

Crezul nostru

Biserica “MARANATA” are doua acte de cult:
1. Botezul in apa
2. Cina Domnului

1. Botezul in apa este poruncit de Domnul Isus. Acest botez il oficiaza pastorul, celor care cred si vor a-l asculta pe D-zeu. El arata moartea fata de pacat si invierea la o viata noua. Oricine crede potrivit Evangheliei depline urmeaza aceasta porunca biblica, cerand sa fie botezat. Se administreaza in Numele Tatalui, al Fiului, si al Duhului Sfant printr-o singura scufundare in apa. Matei 28:19-Marcu 16:16; Romani 6:3,4; Fap. Ap. 10:47.
Copii credinciosilor sunt adusi la binecuvantare.

2. Cina Domnului – Este instituita de Domnul Isus prin intemeierea noului legamant si reprezinta jertfa lui pentru omenire. Cei care participa la cina trebuie sa stie ca vrednicia lor este in baza jertfei lui Isus, dar fiecare este dator sa se cerceteze pe el insusi cand ia cina.
Actul cinei se poate oficia ori de cate ori e posibil, fara deosebire de zile sau date.

Matei 26:26-29
1 Cor 11:13-29